Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

14 lipca A.D. 2024 – 15 Niedziela Zwykła
 1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na bieżące potrzeby naszej parafii, a także za ofiary wpłacane na konto parafii. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.
 2. Chorych i starszych Parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w poniedziałek 22.07. – Boguszowice, wtorek 23.07. – Raszowiec i w środę 24.07. – Gotartowice.
 3. Rodziny i opiekujących się chorymi, zwłaszcza ciężko i terminalnie chorymi lub chorującymi długi czas prosimy o zatroszczenie się dla nich o sakrament namaszczenia. Przypominamy, że jest to SAKRAMENT UZDROWIENIA. Zwlekanie do ostatniej chwili z przyjęciem tego sakramentu, nierzadko skutkuje, że osoba chora, lub w podeszłym wieku odchodzi NIEZAOPATRZONA, bo kapłan nie zdąży dotrzeć do umierającego człowieka.
 4. W czasie wakacji Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie przed porannymi Mszami oraz w soboty od 16.30 i czwartki po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00, z okazją do spowiedzi św. Ze względu na urlopy i wyjazdy kapłanów, zachęcamy do korzystania ze spowiedzi w tym czasie, a osoby pragnące wyspowiadać się przed daną Mszą św. prosimy o przyjście odpowiednio wcześniej, gdyż celebrans 5 minut przed rozpoczęciem Mszy św. musi wyjść z konfesjonału.
 5. Nauki przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 16.00 w Domu Parafialnym.
 6. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu, w niedziele i uroczystości, w naszej parafii nie będzie Mszy św. o godz. 20.30. Msza św. o tej godz. będzie sprawowana w parafii św. Barbary na Osiedlu.
 7. W dniach od 31.07. do 4.08.  br. odbędzie się 79. Piesza Rybnicka Pielgrzymka na Jasną Górę. Preferowana forma zapisów przez internet, gdzie można również zamówić noclegi i autokar powrotny. Zapisy metodą tradycyjną w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Koszt uczestnictwa dla dorosłych 90zł, a dla dzieci 30zł. Szczegóły na plakacie.
 8. Informujemy, że z powodów technicznych chwilowo zawieszona jest transmisja Mszy św. z naszej parafii. Za niedogodności przepraszamy.
 9. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. Na półkach jest nasz informator parafialny.
 10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Leonard Kempny, lat 87, zam. w Jastrzębiu Zdroju,

+ Marta Woźniok, lat …., zam. w Niemczech.

7 lipca A.D. 2024 – 14 Niedziela Zwykła
 1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na Stolicę Apostolską oraz za te składane przed kościołem na parafie poszkodowane w ostatniej wichurze. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na bieżące potrzeby naszej parafii.
 2. W czasie wakacji Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie przed porannymi Mszami oraz w soboty od 16.30 i czwartki po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00, z okazją do spowiedzi św.
 3. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu, w niedziele i uroczystości, w naszej parafii nie będzie Mszy św. o godz. 20.30. Msza św. o tej godz. będzie sprawowana w parafii św. Barbary na Osiedlu.
 4. W dniach od 31.07. do 4.08.  br. odbędzie się 79. Piesza Rybnicka Pielgrzymka na Jasną Górę. Preferowana forma zapisów przez internet, gdzie można również zamówić noclegi i autokar powrotny. Zapisy metodą tradycyjną w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Koszt uczestnictwa dla dorosłych 90zł, a dla dzieci 30zł. Szczegóły na plakacie.
 5. Informujemy, że z powodów technicznych chwilowo zawieszona jest transmisja Mszy św. z naszej parafii. Za niedogodności przepraszamy.
 6. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. Na półkach jest nasz informator parafialny.
 7. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Otylia Łopatowska, lat 75, zam. przy ul. Jutrzenki 48,

+ Jacek Rusiecki, lat 85, zam. przy ul. Ziemskiej 6H,

+ Norbert Karwot, lat 68, zam. przy ul. Szybowcowej 17D.

30 czerwca A.D. 2024 – 13 Niedziela Zwykła
 1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na potrzeby parafii, na pokrycie kosztów instalacji fotowoltaicznej. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Stolicę Apostolską, tzw. Świętopietrze, a na prośbę ks. Abpa Adriana, przed kościołem, zbiórka na poszkodowane parafie w ostatniej wichurze.
 2. Zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo czerwcowe ku czci NSPJ dziś o 14.30.
 3. Spotkanie Świeckiej Rodziny Franciszkańskiej dziś o 14.00.
 4. W czasie wakacji Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie przed porannymi Mszami oraz w soboty od 16.30 i czwartki po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00, z okazją do spowiedzi św. Zachęcamy, aby z tej spowiedzi skorzystać szczególnie przed pierwszym piątkiem miesiąca.
 5. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 6. Informujemy, że, po zasięgnięciu opinii Parafialnej Rady Duszpasterskiej, w lipcu i sierpniu, w niedziele i uroczystości, w naszej parafii nie będzie Mszy św. o godz. 20.30. Msza św. o tej godz. będzie sprawowana w parafii św. Barbary na Osiedlu.
 7. W dniach od 31.07. do 4.08.  br. odbędzie się 79. Piesza Rybnicka Pielgrzymka na Jasną Górę. Preferowana forma zapisów przez internet, gdzie można również zamówić noclegi i autokar powrotny. Zapisy metodą tradycyjną w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Koszt uczestnictwa dla dorosłych 90zł, a dla dzieci 30zł. Szczegóły na plakacie.
 8. Informujemy, że z powodów technicznych chwilowo zawieszona jest transmisja Mszy św. z naszej parafii. Za niedogodności przepraszamy.
 9. Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie oczekiwanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnianie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św.
 10. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. Na półkach jest nasz informator parafialny.
 11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Jan Wyrwoł, lat 73, zam. przy ul. Błękitnej 5,

+ Henryk Franica, lat 67, zam. przy ul. Rajskiej 54B,

+ Jerzy Nowak, lat 67, zam. przy ul. Szybowcowej 10,

+ Zofia Sobik, lat 85, zam. przy ul. Szybowcowej 11E.

23 czerwca A.D. 2024 – 12 Niedziela zwykła
 1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na archidiecezję. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby parafii, na pokrycie kosztów instalacji fotowoltaicznej. Dziś przed kościołem zbiórka na działalność Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom.
 2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach ku czci NSPJ dziś o 14.30, w tygodniu po Mszach wieczornych, a w sobotę o 16.30.
 3. W czwartki i piątki w naszym kościele odbywa się całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do osobistej modlitwy przed Jezusem Eucharystycznym.
 4. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 Ks. Abp Adrian Galbas SAC będzie przewodniczył Mszy św. na wodzie na zielonych terenach Elektrowni Rybnik.
 5. Spotkanie Świeckiej Rodziny Franciszkańskiej w przyszłą niedzielę o 14.00.
 6. Informujemy, że, po zasięgnięciu opinii Parafialnej Rady Duszpasterskiej, w lipcu i sierpniu, w niedziele i uroczystości, w naszej parafii nie będzie Mszy św. o godz. 20.30. Msza św. o tej godz. będzie sprawowana w parafii św. Barbary na Osiedlu.
 7. Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie oczekiwanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnianie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św.
 8. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. Na półkach jest nasz informator parafialny.
 9. W minionym tygodniu odszedł do wieczności:

+ Marian Trzaskalik, lat 63, zam. przy ul. Karskiego 25 B/10.

16 czerwca A.D. 2024 – 11 Niedziela zwykła
 1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na Wydział Teologiczny UŚ. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na archidiecezję, a przed kościołem zbiórka na działalność Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom.
 2. Harcerze serdecznie zapraszają Parafian 60+ na obchody Dnia Seniora na Ogród Farski dziś o godz. 16.00.
 3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach ku czci NSPJ dziś o 14.30, w tygodniu po Mszach wieczornych, a w sobotę o 16.30.
 4. Spotkanie Rodzin Szensztackich w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
 5. Chorych i starszych Parafian z sakramentami odwiedzimy: w poniedziałek w Boguszowicach, we wtorek w Raszowcu, i w środę w Gotartowicach.
 6. W czwartki i piątki w naszym kościele odbywa się całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do osobistej modlitwy przed Jezusem Eucharystycznym.
 7. Informujemy, że, po zasięgnięciu opinii Parafialnej Rady Duszpasterskiej, w lipcu i sierpniu, w niedziele i uroczystości, w naszej parafii nie będzie Mszy św. o godz. 20.30. Msza św. o tej godz. będzie sprawowana w parafii św. Barbary na Osiedlu.
 8. Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie oczekiwanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnianie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św.
 9. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. Na półkach jest nasz informator parafialny.
 10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Kazimierz Jaśko, lat 69, zam. przy ul. Jutrzenki 17 A,
+ Bernadeta  Siwek, lat 64, zam. przy ul. Orzepowickiej18B/18,
+ Józef Łobodziński, lat 67, zam.  przy ul. Błękitnej 10 A,
+ Marianna Downar, lat 82, zam. przy  ul. Jutrzenki 32.

9 czerwca A.D. 2024 – 10 Niedziela zwykła – Uroczystość Odpustowa ku czci NSPJ

Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Prałata Stanisława Nogę, który dziś głosi Słowo Boże i będzie przewodniczył Sumie Odpustowej.
Za tę posługę już teraz gorąco Mu dziękujemy.

 1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na potrzeby naszej parafii. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny UŚ.
 2. Dzisiaj w naszym kościele można zyskać odpust zupełny poprzez nabożne nawiedzenie świątyni i modlitwę Ojcze nasz i Wierzę w Boga, oraz spełniając stałe warunki odpustu.
 3. Zapraszamy na Uroczyste Nieszpory Odpustowe dziś o godz. 16.30.
 4. W dniu dzisiejszym, po każdej Mszy św. Oaza młodzieżowa zaprasza do nabycia pysznych ciast. Dobrowolne ofiary składane z tej okazji będą przeznaczone na dofinansowanie wakacyjnych rekolekcji.
 5. Chorych i starszych Parafian zapraszamy na Mszę św. w ich intencji jutro, w poniedziałek o godz. 10.00. Po Mszy św. spotkanie przy kołoczu i kawie w Domu Parafialnym.
 6. Zapraszamy na Mszę św. za zmarłych Parafian, tradycyjnie odprawianą na cmentarzu, ze względów liturgicznych, w nowym terminie, czyli po Odpuście parafialnym, tj. w poniedziałek o godz. 15.00.
 7. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach ku czci NSPJ w tygodniu po Mszach wieczornych, w sobotę o 16.30.
 8. Spotkanie Straży Honorowej NSPJ we wtorek po Mszy św. wieczornej.
 9. W czwartki i piątki w naszym kościele odbywa się całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do osobistej modlitwy przed Jezusem Eucharystycznym.
 10. Nauki przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 16.00 w Domu Parafialnym.
 11. Nauki przedślubne dla narzeczonych w sobotę o godz. 18.00 w Domu Parafialnym.
 12. Chorych i starszych Parafian odwiedzimy: w poniedziałek 17.06. w Boguszowicach, we wtorek 18.06. w Raszowcu, i w środę 19.06. w Gotartowicach.
 13. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. Jest kolejny numer miesięcznika historycznego Gościa w cenie 12 zł. Dla dzieci jest Mały Gość, a na półkach nasz informator parafialny.
 14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Henryk Kania, lat 77, zam. przy ul. Gronowej 31C,

+ Eufemia Mucha, lat 87, zam. przy ul. Błękitnej 6A.

2 czerwca A.D. 2024 – 9 Niedziela zwykła
 1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na budujący się kościół św. Jana Pawła II w Pszczynie. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby parafii. Wiemy, że od 1.07. ma nastąpić wzrost cen energii, dlatego chcąc obniżyć konieczne koszty funkcjonowania, przygotowujemy instalację fotowoltaiczną.
 2. Dzisiaj na ogrodzie farskim w ramach Dni Boguszowic gra rodzinna Śladami Boguszowic oraz koncert Wolnej Grupy Bukowina. Rozpoczęcie o godz. 14.00.
 3. Rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach ku czci NSPJ, w oktawie połączone z procesją teoforyczną wokół kościoła, po Mszach wieczornych. Dziś nabożeństwo o godz. 16.00.
 4. We wtorek na Mszy św. o godz. 19.30 ks. bp Marek Szkudło udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Próba przed bierzmowaniem dla kandydatów i świadków w poniedziałek o godz. 18.30. Obecność obowiązkowa!
 5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Zachęcamy do odnowy sakramentalnej i udziału w okolicznościowych nabożeństwach po porannych Mszach świętych.
 6. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, święto patronalne naszej parafii. W tym dniu Msze św. o godz. 7.00, 10.00, 15.30 i 17.00.
 7. W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Odpustową. W tym dniu Słowo Boże wygłosi i Sumie Odpustowej o godz. 11.30 przewodniczyć będzie ks. Prałat Stanisław Noga. Nieszpory odpustowe o godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do licznego udziału w tym parafialnym święcie.
 8. Również w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. Oaza młodzieżowa serdecznie zaprasza do nabycia pysznych ciast. Dobrowolne ofiary składane z tej okazji będą przeznaczone na dofinansowanie wakacyjnych rekolekcji.
 9. Nauki przedślubne dla narzeczonych w naszej parafii odbędą się w sobotę, 15.06. o godz. 18.00.
 10. Jak już informowaliśmy, terminy Pierwszych Komunii świętych na przyszły rok Pański pozostaną niezmienione, czyli w I Niedzielę maja 2025 – Gotartowice, II Niedziela – Boguszowice SP nr 16, III Niedziela – Boguszowice SP nr 36. Przy podobnej liczbie dzieci tendencja ta zostanie utrzymana na kolejne lata.
 11. Równocześnie podkreślamy, że do przyjęcia Komunii św. nie przygotowuje tylko trzecia klasa, a w przypadku bierzmowania klasa ósma, ale jest wymagana ciągłość katechezy przez wszystkie lata edukacji!
 12. Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i pobożne przeżycie uroczystości Bożego Ciała: budowniczym ołtarzy, górnikom niosącym baldachim, dzieciom sypiącym kwiaty, prowadzącym śpiew, służbom porządkowym, wszystkim, którzy przystroili swoje domy i Wam wszystkim za obecność, modlitwę i świadectwo wiary w Chrystusa Eucharystycznego.
 13. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. Dla dzieci jest Mały Gość, a na półkach nasz informator parafialny.
 14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Aniela Sobik, lat 74, zam. przy ul. Boguszowickiej 109,

+ Hieronim Merta, lat 88, zam. przy ul. Gronowej 34,

+ Adam Winiarski, lat 72, zam. przy ul. Gotartowickiej 52.

26 maja A.D. 2024 – Uroczystość Najświętszej Trójcy
 1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na potrzeby archidiecezji. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na budujący się kościół św. Jana Pawła II w Pszczynie.
 2. Dzisiejsza niedziela to Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Osoby, które jeszcze nie dopełniły tego obowiązku, wypływającego z przykazań kościelnych, zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i do przyjęcia Komunii św.
 3. Dziś nabożeństwo majowe o godz. 14.30, a w tygodniu po Mszach wieczornych.
 4. Pierwsza próba przed bierzmowaniem w poniedziałek o godz. 18.15. Obecność  kandydatów obowiązkowa.
 5. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Najdroższej Krwi Chrystusa. Po Mszy św. o godz. 8.30 wyruszymy z procesją z Najświętszym Sakramentem następującymi ulicami: Małachowskiego, Kłokocińską, Gronową, Gotartowicką, Małachowskiego z powrotem do kościoła. Bezpośrednio po powrocie Msza św. Przypominamy, iż jest to uroczystość nakazana, a sam udział w procesji nie spełnia wymogu uczestnictwa we Mszy św. W tym dniu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, dodatkowo odmawiając hymn Przed tak wielkim Sakramentem.
 6. Ksiądz Arcybiskup Adrian Galbas SAC udziela wszystkim diecezjanom oraz wiernym przebywającym na terenie archidiecezji katowickiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek po Bożym Ciele, tj. 31 maja 2024 roku. Tych, którzy skorzystają z dyspensy Ksiądz Arcybiskup prosi o modlitwę w intencji cierpiących i o przekazanie – w miarę możliwości – jałmużny dla biednych.
 7. Wyjazd do Częstochowy na Pielgrzymkę Żywego Różańca w sobotę o godz. 7.00 z parkingu obok starej fary.
 8. Rada Rodziców, Dyrekcja, Pracownicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6 wraz z harcerzami Ślady serdecznie zapraszają na festyn z okazji Dnia Dziecka w środę od godz. 16.00 do 19.00 na terenie szkoły i przedszkola.
 9. Harcerze z Boguszowic zapraszają na Dni Boguszowic w najbliższą niedzielę na ogród farski. Od 14.00 do 17.00 gra rodzinna Śladami po Boguszowicach – trasa piesza i rowerowa. O godz. 18.00 koncert zespołu Wolna Grupa Bukowina.
 10. Informujemy, że terminy Pierwszych Komunii świętych na przyszły rok Pański pozostaną niezmienione, czyli w I Niedzielę maja 2025 – Gotartowice, II Niedziela – Boguszowice SP nr 16, III Niedziela – Boguszowice SP nr 36. Przy podobnej liczbie dzieci tendencja ta zostanie utrzymana na kolejne lata.
 11. Równocześnie podkreślamy, że do przyjęcia Komunii św. nie przygotowuje tylko trzecia klasa, a w przypadku bierzmowania klasa ósma, ale jest wymagana ciągłość katechezy przez wszystkie lata edukacji!
 12. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. Dla dzieci jest Mały Gość, a na półkach nasz informator parafialny.
 13. W minionym tygodniu odeszła do wieczności:

+ Maria Wencka, lat 88, zam. przy ul. Błękitnej 9.

19 maja A.D. 2024 – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
 1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na potrzeby parafii. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na archidiecezję.
 2. Dziś nabożeństwo majowe z udziałem dzieci Komunijnych o godz. 16.30.
 3. Nabożeństwa majowe w tygodniu po Mszach wieczornych, a w sobotę o 16.30.
 4. W poniedziałek przypada Święto NMP, Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 10.00, 15.30 i 17.00.
 5. W poniedziałek o godz. 12.00 Msza św. dziękczynna za dar I Komunii św. oraz za rodziny dzieci komunijnych.
 6. Chorych i osłabionych wiekiem Parafian odwiedzimy: w poniedziałek z Boguszowic, we wtorek z Raszowca i w środę z Gotartowic.
 7. Spotkanie Rodzin Szensztackich we wtorek po majowym.
 8. Grupa biblijna zaprasza na spotkanie w czwartek o 18.00.
 9. W czwartki i piątki w naszym kościele odbywa się całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do osobistej modlitwy przed Jezusem Eucharystycznym.
 10. Przyszła niedziela to Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Osoby, które jeszcze nie dopełniły tego obowiązku, wypływającego z przykazań kościelnych, zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i do przyjęcia Komunii św.
 11. W tę niedzielę mężczyźni i młodzieńcy będą pielgrzymować do MB Piekarskiej.
 12. W sobotę 1.06. jest organizowana Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca do Częstochowy i Gidli. Koszt 55 zł. Zapisy w zakrystii.
 13. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. Jest kolejny numer dodatku w cenie 14 zł. Na półkach  jest także nasz informator parafialny.
 14. W minionym tygodniu odszedł do wieczności:

+ Henryk Oleś, lat 77, zam. przy ul. Rajskiej 11.

12 maja A.D. 2024 – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
 1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na bieżące potrzeby parafii. Kolekta przyszłej niedzieli również pozostaje w parafii.
 2. Dziś nabożeństwo majowe z udziałem dzieci Komunijnych o godz. 16.30.
 3. Nabożeństwa majowe z nowenną do Ducha Świętego w tygodniu po Mszach wieczornych, a w sobotę o 16.30.
 4. W poniedziałek o godz. 12.00 Msza św. dziękczynna za dar I Komunii św. oraz za rodziny dzieci komunijnych.
 5. Również w poniedziałek przypada dzień fatimski. Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie ze Mszą św. i procesją. Rozpoczęcie o 19.00.
 6. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania:
 7. Świeckiej Rodziny Franciszkańskiej dziś o 14.00,
 8. Straży Honorowej NSPJ we wtorek po majowym,
 9. Grupy Pielgrzym w środę po wieczornej Mszy św.
 10. Budowniczych ołtarzy na Boże Ciało zapraszamy w środę o 18.15 do salki na probostwie (pójdziemy trasą z zeszłego roku),
 11. Kandydatów do bierzmowania ze SP nr 16 w piątek o godz. 18.30. Obecność obowiązkowa.
 12. Przyszła niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 13. W tę niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 36 przystąpią do I Komunii św. Próba dla tych dzieci wraz z rodzicami w piątek o godz. 18.15. Spowiedź dla dzieci i ich rodziców w sobotę o 10.00.
 14. Również w przyszłą niedzielę odbędzie się pielgrzymka Małżeńskich Jubilatów do katedry w Katowicach. Informacje na plakacie.
 15. Chorych i osłabionych wiekiem Parafian odwiedzimy: w poniedziałek 20.05. w Boguszowicach, we wtorek 21.05. w Raszowcu i w środę 22.05. w Gotartowicach. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.
 16. W sobotę 1.06. jest organizowana Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca do Częstochowy i Gidli. Koszt 55 zł. Zapisy w zakrystii.
 17. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. Dla młodszych Parafian jest Mały Gość, a na półkach nasz informator parafialny.
 18. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Alfred Kula, lat 91, zam. przy ul. Szeptyckiego 4,

+ Helena Orzechowska, lat 88, zam. przy ul. Strażackiej 38.

5 maja A.D. 2024 – 6 Niedziela Wielkanocy
 1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne. Za tydzień kolekta na bieżące potrzeby parafii. Dziś przed kościołem zbiórka na leczenie czteroletniego Samuelka z Gotartowic, u którego nastąpił nawrót nowotworu neuroblastomy. Bóg zapłać za każdy dar serca.
 2. W dniu dzisiejszym diakoni naszego seminarium rozpoczynają rekolekcje przed święceniami prezbiteratu, które będą miały miejsce w najbliższą sobotę o 10.00 w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach. Diakonów i rekolekcjonistę polecamy modlitwie Parafian.
 3. Dziś nabożeństwo majowe z udziałem dzieci Komunijnych o godz. 16.30.
 4. Nabożeństwa majowe w tygodniu po Mszach wieczornych, a w sobotę o 16.30.
 5. W poniedziałek o godz. 13.30 Msza św. dziękczynna za dar Wczesnej i I Komunii św. oraz za rodziny dzieci komunijnych.
 6. W tym tygodniu przypadają tzw. Dni Krzyżowe. Po Mszach wieczornych będziemy gromadzić się przy krzyżach naszej parafii i modlić się o urodzaje. W poniedziałek na ul. Błękitnej, we wtorek w Raszowcu i w środę w Gotartowicach.
 7. W czwartki i piątki w naszym kościele odbywa się całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do osobistej modlitwy przed Jezusem Eucharystycznym.
 8. Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Będziemy ją odmawiać w ramach nabożeństw majowych.
 9. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na Mszę św. w piątek o godz. 18.30.
 10. Przyszła niedziela to Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 11. W tę niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 16 przystąpią do I Komunii św. Próba dla tych dzieci wraz z rodzicami w czwartek o godz. 18.15. Spowiedź dla dzieci i ich rodziców w sobotę o 10.00.
 12. Osoby dorosłe, które chciałyby przyjąć sakrament bierzmowania 4.06. w naszej parafii, są proszone o zgłoszenie tego faktu do środy włącznie w kancelarii parafialnej, w godzinach urzędowania.
 13. W sobotę 1.06. jest organizowana Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca do Częstochowy i Gidli. Koszt 55 zł. Zapisy w zakrystii.
 14. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. Dla młodszych Parafian jest Mały Gość, a na półkach nasz informator parafialny.
 15. W minionym tygodniu odszedł do wieczności:

+ Edward Klejnot, lat 80, zam. przy ul. Bagnistej 18.

28 kwietnia A.D. 2024 – 5 Niedziela Wielkanocy
 1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na zapłacenie rachunków parafii. Za tydzień kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne, a przed kościołem zbiórka na leczenie czteroletniego Samuelka z Gotartowic, u którego nastąpił nawrót nowotworu neuroblastomy. Zbiórkę przeprowadzą bliscy Samuelka. W gablotce plakaty o możliwości wsparcia leczenia Samuelka.
 2. Od środy rozpoczynamy miesiąc maj. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w tygodniu po Mszach wieczornych, a w sobotę o 16.30.
 3. W czwartki i piątki w naszym kościele odbywa się całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do osobistej modlitwy przed Jezusem Eucharystycznym.
 4. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do odnowy sakramentalnej i do udziału w okolicznościowych nabożeństwach po porannych Mszach  świętych.
 5. W piątek będziemy obchodzić Uroczystość NMP, Królowej Polski. Zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 10.00. Pozostałe Msze  św. o 7.00 i 17.00.
 6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00 dzieci przystąpią do wczesnej Komunii św. Próba dla tych dzieci wraz z rodzicami w sobotę o godz. 9.30.
 7. I Komunia św. dzieci z Gotartowic będzie miała miejsce w przyszłą niedzielę o godz. 11.30. Próba wraz z rodzicami w piątek o 18.30. Spowiedź dla tych dzieci i ich rodziców w sobotę o godz. 10.00.
 8. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. Dla młodszych Parafian jest Mały Gość, a na półkach nasz informator parafialny.
 9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Zbigniew Motyka, lat 90, zam. przy ul. Gronowej 19 C,

+ Anna Wandel, lat 75, zam. przy ul. Boguszowickiej 39 F,

+ Anna Tarnawska, lat 83, zam. przy ul. Jastrzębskiej 11 B/5,

+ Sławomir Pawelec, lat 56, zam. w Jastrzębiu Zdroju,

+ Łukasz Hajduczek, lat 42, zam. przy ul. Pochyłej 114.

Obecnie trwa 20. edycja budżetu obywatelskiego Miasta Rybnika. Wszystkich mieszkańców Rybnika zachęca się do zgłaszania swoich pomysłów do 17. czerwca. Szczegółowe informacje na stronie internetowej (www.budzet-obywatelski.rybnik.eu).

21 kwietnia A.D. 2024 – 4 Niedziela Wielkanocy –
Dobrego Pasterza
 1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na remont krypty katedry. Za tydzień kolekta na zapłacenie rachunków parafii.
 2. Spotkanie Rodzin Szensztackich w poniedziałek po Mszy św. wieczornej w Domu Parafialnym.
 3. Dzieci zapraszamy na Mszę szkolną w czwartek o 17.00. Od 16.30 okazja do spowiedzi świętej.
 4. Spotkanie Grupy Biblijnej w czwartek o 18.00 w Domu Parafialnym.
 5. W czwartki i piątki w naszym kościele odbywa się całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do osobistej modlitwy przed Jezusem Eucharystycznym.
 6. Rozpoczęły się zapisy do Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego. Rekrutacja potrwa do 31 sierpnia. Diecezjan prosimy o modlitwę o nowe powołania do służby Bożej. Szczegółowe informacje i zasady przyjęcia na stronie seminarium.
 7. W sobotę odbędzie się Dzień Otwarty w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym, pod hasłem: Gdzie iść?.  Serdecznie zapraszamy młodzież męską od 15 roku życia.  Szczegółowe informacje na seminaryjnym profilu powołaniowym Jeremiasz.
 8. W niedzielę o 15.30  w bazylice św. Antoniego odbędzie się msza św. w intencji tegorocznych maturzystów ze specjalnym błogosławieństwem bpa Grzegorza Olszowskiego. Zapraszamy maturzystów i ich rodziny.
 9. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. Na półkach jest nasz informator parafialny.
 10. Bardzo prosimy, aby Parafianie, którzy w ostatnich kilku latach zamieszkali na terenie naszej parafii, a nie zgłosili tego faktu w kancelarii, nie mieli kolędy, a tym samym nie założyli kartoteki, uczynili to niezwłocznie. Brak kartoteki parafialnej skutkuje niemożnością wystawienia jakiegokolwiek zaświadczenia.
 11.  W minionym tygodniu odeszła do wieczności:

      + Anna Kula, lat 91, zam. przy ul. Zgodnej 12.

14 kwietnia A.D. 2024 – 3 Niedziela Wielkanocy –
Niedziela Biblijna
Rocznica Chrztu Polski
 1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na potrzeby parafii. Za tydzień kolekta na remont krypty katedry.
 2. Dziś przypada Święto Chrztu Polski. Pamiętajmy w modlitwach o naszej Ojczyźnie.
 3. Spotkanie Świeckiej Rodziny Franciszkańskiej dziś o 14.00 w Domu Parafialnym.
 4. Chorych i starszych Parafian odwiedzimy: w poniedziałek – z Boguszowic, we wtorek – z Raszowca, w środę – z Gotartowic.
 5. Dzieci zapraszamy na Mszę szkolną w czwartek o 17.00. Od 16.30 okazja do spowiedzi świętej.
 6. W czwartki i piątki w naszym kościele odbywa się całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do osobistej modlitwy przed Jezusem Eucharystycznym.
 7. Kandydatów do bierzmowania ze SP nr 20 (Gotartowice) oraz ze szkół spoza terenu naszej parafii zapraszamy na spotkanie w piątek o 18.00 do salki Domu Parafialnego. Obecność obowiązkowa!
 8. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 16.00 w salce Domu Parafialnego.
 9. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. Na półkach jest nasz informator parafialny.
 10. Bardzo prosimy, aby Parafianie, którzy w ostatnich kilku latach zamieszkali na terenie naszej parafii, a nie zgłosili tego faktu w kancelarii, nie mieli kolędy, a tym samym nie założyli kartoteki, uczynili to niezwłocznie. Brak kartoteki parafialnej skutkuje niemożnością wystawienia jakiegokolwiek zaświadczenia.
 11.  W minionym tygodniu odeszła do wieczności:

      + Urszula Buchalik, lat 66, zam. przy ul. Boguszowickiej 112 A.

7 kwietnia A.D. 2024 – 2 Niedziela Wielkanocy –
Niedziela Miłosierdzia Bożego
 1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na Caritas archidiecezji. Za tydzień kolekta na potrzeby parafii.
 2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego dziś o 14.30.
 3. W poniedziałek przypada liturgiczna Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeniesiona z 25. marca. Jest to także Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Będzie to można uczynić podczas Mszy świętych.
 4. W tym tygodniu będą miały miejsce następujące spotkania:
 5. Rodziców z dziećmi wczesno- i pierwszokomunijnymi w poniedziałek o 18.00. w kościele;
 6. Straży Honorowej NSPJ we wtorek po Mszy wieczornej;
 7. Grupy Biblijnej w czwartek o 18.00 w Domu Parafialnym;
 8. Młodzieży oazowej w piątek, rozpoczęcie Mszą św. o 17.00;
 9. Ministrantów w sobotę o 8.30;
 10. Dzieci Maryi w sobotę o 10.00;
 11. Świeckiej Rodziny Franciszkańskiej w niedzielę o 14.00 w Domu Parafialnym.
 12. W środę po Mszy porannej nowenna do MBNP.
 13. W czwartki i piątki w naszym kościele odbywa się całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do osobistej modlitwy przed Jezusem Eucharystycznym.
 14. Chorych i starszych Parafian odwiedzimy: w poniedziałek 15.04. – z Boguszowic, we wtorek 16.04. – z Raszowca, w środę 17.04. – z Gotartowic. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.
 15. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. Na półkach jest nasz informator parafialny.
 16. Bardzo prosimy, aby Parafianie, którzy w ostatnich kilku latach zamieszkali na terenie naszej parafii, a nie zgłosili tego faktu w kancelarii, nie mieli kolędy, a tym samym nie założyli kartoteki, uczynili to niezwłocznie. Brak kartoteki parafialnej skutkuje niemożnością wystawienia jakiegokolwiek zaświadczenia.
31 marca A.D. 2024Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
 1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na potrzeby parafii, także za ofiary wpłacane na konto parafii, zwłaszcza na remont dachu. Za tydzień kolekta na Caritas archidiecezji.
 2. Zapraszamy na uroczyste Nieszpory kończące obchód Świętego Triduum Paschalnego dziś o 14.30. Przypominamy, że nie będzie Mszy św. o godz. 20.30.
 3. Jutro Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy – drugi dzień Świąt. Msze św. wg porządku niedzielnego, czyli o 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 15.00. Nie będzie Mszy o 20.30. Kolekta tego dnia przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ.
 4. Trwamy na nowennie przed świętem Miłosierdzia Bożego.
 5. We wtorek w rocznicę śmierci św. Jana Pawła II, odbędzie się 2 marsz ku Jego pamięci. Rozpoczęcie na Rynku o 21.00. Następnie przejście do bazyliki. Informacje na plakacie.
 6. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy na okolicznościowe nabożeństwa w te dni po porannych Mszach świętych.
 7. W czwartki i piątki w naszym kościele odbywa się całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do osobistej modlitwy przed Jezusem Eucharystycznym.
 8. Młodzież oazową i kandydatów do bierzmowania zapraszamy na Mszę św. w piątek o godz. 18.30.
 9. Informujemy, że w piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 10. Otwarte spotkanie Grupy AA w każdy I piątek miesiąca o godz. 18.15 w salce Domu Parafialnego.
 11. Ksiądz Andrzej zaprasza na spotkanie rodziców ministrantów w związku z wyjazdem wakacyjnym, w sobotę o 8.30.
 12. W sobotę w parafii Wniebowzięcia NMP w Rybnickiej Kuźni Noc Duchowej Walki o Błogosławieństwo dla Polski w obronie życia poczętego. Szczegóły na plakacie.
 13. Przyszła, 2 Niedziela Wielkanocna, to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 14.30.
 14. Spotkanie rodziców z dziećmi wczesno- i pierwszokomunijnymi w poniedziałek 8.04. o godz. 18.00.
 15. Dzieci Maryi składają serdeczne podziękowanie za doceniony trud przygotowania przez nie palm wielkanocnych i za każdą złożoną ofiarę na działalność grupy.
 16. Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do godnego i pięknego przeżycia Triduum Paschalnego. Dziękujemy również za wszelkie przejawy życzliwości: życzenia i modlitewne wsparcie z okazji Kapłańskiego Czwartku.
 17. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. Dla dzieci jest Mały Gość, a na półkach nasz informator parafialny.
 18. W minionym tygodniu odszedł do wieczności:

+ Stefan Piechota, lat 67, zam. przy ul. Dunikowskiego 19.

Wszystkim Parafianom i Gościom,

życzymy, aby Zmartwychwstały Chrystus przemieniał nasze serca,

aby przeprowadzał z mroku grzechu i śmierci do światła łaski i życia!

Pozwólmy Mu nas przemieniać Jego Zmartwychwstaniem!

Alleluja!

24 marca A.D. 2024Niedziela Palmowa Męki Pańskiej
 1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na potrzeby parafii, także za wszystkie ofiary wpłacane na konto parafii, zwłaszcza na remont dachu. Ofiary z Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty przeznaczone są na Boży Grób i chrześcijan w Ziemi Świętej. Kolekta Niedzieli Wielkanocnej przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.
 2. Zapraszamy na ostatnie Gorzkie Żale dziś o 14.15.
 3. Chorych i starszych Parafian odwiedzimy:
 4. w poniedziałek z Boguszowic,
 5. we wtorek z Raszowca,
 6. w środę z Gotartowic.
 7. Dodatkowa okazja do spowiedzi św. w Wielkim Tygodniu.:
 8. Wielki Poniedziałek – Wielka Środa: 19.30 – 21.00 (w Wielki Wtorek w ramach Adoracji Najświętszego Sakramentu);
 9. Wielki Czwartek: 7.00 – 8.00 i 15.00 – 16.45;
 10. Wielki Piątek: 7.00 – 12.00; 14.00 – 16.45 i 19.30 – 21.00;
 11. Wielka Sobota: 7.00 – 16.00.

Nie spowiadamy w czasie Mszy świętych i Ceremonii!

Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę.

Rodziców prosimy o zatroszczenie się o spowiedź swoich dzieci w tym czasie.

 • Wszystkich Parafian zapraszamy do wspólnego przeżycia Świętego Triduum Paschalnego:
 • Wielki Czwartek – Msza św. Wieczerzy Pańskiej o 17.00, Adoracja w Ciemnicy do 20.00;
 • Wielki Piątek – Droga Krzyżowa o 9.00 i Liturgia Męki Pańskiej o 17.00, Adoracja przy Bożym Grobie do 21.00;
 • Wielka Sobota – Wigilia Paschalna o 20.00 (prosimy przynieść świece z okapnikami), Adoracja Pana Jezusa w Bożym Grobie od 7.00 – 17.00.
 • Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Uroczyste Nieszpory o godz. 14.30, nie będzie Mszy św. o godz. 20.30.
 • Podczas Triduum Paschalnego istnieje możliwość zyskiwania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami, oraz spełniając następujące praktyki:
 • w Wielki Czwartek – udział we Mszy św. Wieczerzy Pańskiej i uroczyste odmówienie Przed tak wielkim Sakramentem;
 • w Wielki Piątek – pobożny udział w adoracji Krzyża, ucałowanie Krzyża w czasie uroczystego obrzędu liturgicznego;
 • w Wielką Sobotę – udział w Wigilii Paschalnej i odnowienie przyrzeczeń Chrztu świętego.
 • Informujemy, iż w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę nie ma możliwości przyjęcia Komunii św. poza Ceremoniami.
 • W Wielki Piątek rozpoczyna się nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego. Odmówimy ją po Drodze Krzyżowej.
 • W Wielki Piątek obowiązuje post ilościowy i jakościowy. Zachęcamy do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych również w Wielką Sobotę do Mszy Wigilii Paschalnej.
 • Informujemy, że w Wielki Piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 • Pokarmy na stół wielkanocny będziemy błogosławić w Wielką Sobotę, co godzinę, od 8.00 do 15.00, PRZED KOŚCIOŁEM. Zachęcamy do Adoracji Pana Jezusa w Grobie i oddania czci Krzyżowi świętemu przez ucałowanie.
 • Dzisiaj przed kościołem u Dzieci Maryi można nabyć własnoręcznie przygotowane palmy. Ofiary składane z tej okazji będą przeznaczone na odmalowanie salki i wyjazd wakacyjny.
 • Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. Dla dzieci jest Mały Gość, a na półkach nasz informator parafialny. Przy wejściu na chór można nabyć paschaliki wielkanocne.
 • Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie ZS nr 6 z serca dziękują za możliwość zaprezentowania ozdób i stroików wielkanocnych i zainteresowanie nimi Parafian, a także za każdą formę wsparcia działalności placówki i uczniów.
17 marca A.D. 2024 – 5 Niedziela Wielkiego Postu
 1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na bieżące płatności parafii. Za tydzień kolekta również  pozostaje w parafii.
 2. Dzisiaj przed kościołem można oglądać ozdoby i stroiki wielkanocne wykonane przez młodzież niepełnosprawną z ZS nr 6. Jest także możliwość wsparcia finansowego placówki.
 3. We wtorki Wielkiego Postu od 19.30 do 21.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi św.
 4. W czwartki i piątki w naszym kościele odbywa się całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do osobistej modlitwy przed Jezusem Eucharystycznym.
 5. Dzieci zapraszamy na Mszę szkolną w czwartek o godz. 17.00. O godz. 16.30 dla nich Droga Krzyżowa.
 6. W czwartek o godz. 18.00, w kaplicy św. Anny, odbędzie się próba chóru. Na próbę zapraszamy również wszystkie osoby, które zechcą zasilić swoimi głosami nasz chór.
 7. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:
 8. Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 16.15 i po porannej Mszy św. Zalecki za zmarłych można składać w zakrystii.
 9. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 14.15.
 10. Zachęcamy do podjęcia wyzwania Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, która odbędzie się w naszej parafii w piątek, 22 marca. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 20.00, następnie indywidualny wymarsz w ponad 40 kilometrową trasę ulicami i lasami okolicznych miejscowości. Szczegóły i zapisy na stronie www.edk.org.pl.
 11. Dzień Skupienia zespołów charytatywnych odbędzie się w sobotę w Parafii św. Józefa  w Kłokocinie. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 10.00.
 12. Przyszła niedziela, to Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Procesja z palmami na Mszy św. o godz. 11.30. Podczas każdej Mszy pobłogosławimy przyniesione palmy. Palmy będzie można nabyć także przed kościołem u Dzieci Maryi. Ofiary składane z tej okazji będą przeznaczone na odmalowanie salki i wyjazd wakacyjny.
 13. Chorych i starszych Parafian odwiedzimy z sakramentami w Wielkim Tygodniu: w poniedziałek z Boguszowic, we wtorek z Raszowca i w środę z Gotartowic. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.
 14. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. Na półkach jest nasz informator parafialny. Przy wejściu na chór można nabyć paschaliki wielkanocne.
 15. W minionym tygodniu odszedł do wieczności:

+ Marek Augustyn, lat 65, zam. przy ul. Jaśminowej 68.

10 marca A.D. 20244 Niedziela Wielkiego Postu – Laetare
 1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na potrzeby parafii. Za tydzień kolekta na bieżące płatności parafii.
 2. Pani krawcowa prosi o spotkanie z zainteresowanymi mamami dziewczynek pierwszokomunijnych we wtorek o 18.00 w salce Domu Parafialnego.
 3. We wtorki Wielkiego Postu od 19.30 do 21.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi św.
 4. Straż Honorowa NSPJ zaprasza, w ramach spotkania formacyjnego, na Adorację Najświętszego Sakramentu we wtorek o 19.30. Mile widziane także inne wspólnoty parafialne.
 5.  W czwartki i piątki w naszym kościele odbywa się całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do osobistej modlitwy przed Jezusem Eucharystycznym.
 6. Dzieci zapraszamy na Mszę szkolną w czwartek o godz. 17.00. O godz. 16.30 dla nich Droga Krzyżowa.
 7. Spotkanie grupy biblijnej w czwartek o 18.00.
 8. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w piątek o 17.30 w kościele.
 9. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:
 10. Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 16.15 i po porannej Mszy św. Zalecki za zmarłych można składać w zakrystii.
 11. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 14.15.
 12. Nauki przed chrztem dla rodziców i chrzestnych  w sobotę o godz. 16.00 w salce Domu Parafialnego.
 13. Nauki przedmałżeńskie dla narzeczonych w sobotę o 18.00 w salce Domu Parafialnego.
 14. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. Na półkach jest także nasz informator parafialny. Przy wejściu na chór można nabyć paschaliki wielkanocne.
 15.  W przyszłą niedzielę, przed kościołem będzie można oglądać ozdoby i stroiki wielkanocne wykonane przez młodzież niepełnosprawną z ZS nr 6. Będzie również możliwość wsparcia finansowego placówki.
 16. Zachęcamy do podjęcia wyzwania Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, która odbędzie się w naszej parafii w piątek, 22 marca. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 20.00, następnie indywidualny wymarsz w ponad 40 kilometrową trasę ulicami i lasami okolicznych miejscowości. Szczegóły i zapisy na stronie www.edk.org.pl.

Ekstremalna Droga Krzyżowa, wyruszy także 15 marca z Jankowic. Rozpoczęcie o godz. 20.00 Mszą Świętą w parafii pw. Bożego Ciała w Jankowicach.

 1. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Norbert Benisz, lat 78, zam. przy ul. Buchalików 65,

+ Maria Gorol, lat 78, zam. przy ul. Jutrzenki 35.

3 marca A.D. 2024 – 3 Niedziela Wielkiego Postu
 1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na archidiecezję. Za tydzień kolekta na potrzeby parafii.
 2. Zachęcamy do wzięcia udziału w rozpoczynających się rekolekcjach wielkopostnych, które zakończymy w środę. Kolekta w tym dniu będzie przeznaczona na działalność misyjno-duszpasterską ks. Jacka. Plan rekolekcji w gablotce, gazetce i na stronie internetowej parafii.
 3. We wtorki Wielkiego Postu od 19.30 do 21.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi św.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Po porannej Mszy św. nabożeństwo o nowe powołania do służby Bożej.
 5. W czwartki i piątki w naszym kościele odbywa się całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do osobistej modlitwy przed Jezusem Eucharystycznym.
 6. Dzieci zapraszamy na Mszę szkolną w czwartek o godz. 17.00. O godz. 16.30 dla nich Droga Krzyżowa.
 7. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:
 8. Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 16.15 i po porannej Mszy św. Zalecki za zmarłych można składać w zakrystii.
 9. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 14.15.
 10. W piątek 8 marca o godz. 18.00  w bazylice św. Antoniego w Rybniku rozpocznie się nabożeństwo 24h dla Pana – adoracja, uwielbienie i nieustanna okazja do spowiedzi. Zapraszamy do udziału. Szczegóły na plakacie.
 11. Narzeczonych informujemy, że w dniach 8 – 10 marca w parafii św. Anny w Świerklanach odbędą się nauki przedślubne. Zapisy przed platformę internetową narzeczenikatowicka.pl
 12. Spotkanie Świeckiej Rodziny Franciszkańskiej w przyszłą niedzielę o 14.00.
 13. Dyrekcja i pracownicy Szkoły Podstawowej nr 16 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 6 zapraszają kandydatów do klasy pierwszej na dzień otwarty w najbliższy poniedziałek od godz. 16.00 do 17.30.
 14. Dyrekcja Przedszkola nr 50 zaprasza na dzień otwarty w środę od 16.30 do 18.30. Jest prośba o zabranie obuwia zamiennego dla dzieci i dorosłych. Więcej informacji na stronie internetowej przedszkola.
 15. Zarząd K. S. ROW Rybnik S. A. zaprasza wszystkich kibiców i sympatyków żużla na mszę świętą w intencji żużlowców oraz całego rybnickiego środowiska żużlowego. Odbędzie się ona w niedzielę 10 marca 2024r. o godzinie 13.00 w  Kościółku Akademickim. We mszy wezmą udział zawodnicy, władze i pracownicy naszego klubu.
 16. 8 kwietnia o godz. 18.00 w katowickiej katedrze, pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Adriana Galbasa, rozpoczną się Rekolekcje „Oddanie 33″. Są to rekolekcje z tekstami wybitnych postaci Śląskiego Kościoła: Ks. Franciszka Blachnickiego, Ks. Kardynała Augusta Hlonda, bł. Księdza Jana Franciszka Machy oraz siostry Dulcissimy. Można je rozpocząć i przeżywać indywidualnie. Materiały na kolejne dni rekolekcji będą dostępne na stronie Gościa Niedzielnego.
 17. V Archidiecezjalna pielgrzymka chorych, niepełnosprawnych i ich rodzin w 100. rocznicę powstania archidiecezji katowickiej pod hasłem „pielgrzymi nadziei” do Lourdes odbędzie się w dniach 7 -12 września 2024. Szczegóły w gablotce.
 18. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. Na półkach jest także nasz informator parafialny.
 19. W minionym tygodniu odszedł do wieczności:

+ Waldemar Pieter, lat 84, zam. przy ul. Grabowej 6.

25 lutego A.D. 2024 – 2 Niedziela Wielkiego Postu
 1. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy wzięli udział w spotkaniach i modlitwach z Księdzem Biskupem podczas wizytacji kanonicznej oraz tym, którzy przygotowali i w jakikolwiek sposób przyczynili się do dobrego przeżycia tego wydarzenia.
 2. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na płatności parafii, a także za wszelkie wpłaty na konto parafii, zwłaszcza na remont dachu. Przed kościołem zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes. Za tydzień kolekta na potrzeby archidiecezji.
 3. We wtorki Wielkiego Postu od 19.30 do 21.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi św.
 4. W czwartki i piątki w naszym kościele odbywa się całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do osobistej modlitwy przed Jezusem Eucharystycznym.
 5. Dzieci zapraszamy na Mszę szkolną w czwartek o godz. 17.00. O godz. 16.30 dla nich Droga Krzyżowa.
 6. W czwartek o godz. 18.00, tradycyjnie w kaplicy św. Anny, odbędzie się próba chóru. Na próbę zapraszamy również wszystkie osoby, które zechcą zasilić swoimi głosami nasz chór.
 7. Dyrekcja i pracownicy Przedszkola nr 18 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 6 zapraszają kandydatów do przedszkola na dzień otwarty w najbliższy czwartek od godz. 16.00 do 18.00.
 8. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na Mszę św. młodzieżową w piątek o 18.30. Okazja do spowiedzi od godz. 18.00. Informujemy, że bierzmowanie w naszej parafii będzie miało miejsce 4 czerwca br. o godz. 19.30.
 9. W tym tygodniu przypadają I piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do odnowy sakramentalnej i udziału w okolicznościowych nabożeństwach po porannych Mszach św.
 10. Otwarte spotkanie Grupy AA w każdy I piątek miesiąca o godz. 18.15 w salce Domu Parafialnego.
 11. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:
 12. Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 16.15 i po porannej Mszy św. Zalecki za zmarłych można składać w zakrystii.
 13. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 14.15.
 14. Od przyszłej niedzieli do środy 6. marca, będziemy przeżywać rekolekcje parafialne, które będzie głosił ks. Jacek Kotisz, posługujący w Republice Czeskiej. Nauki ogólne dla wszystkich na Mszach św. Nauka dla rodziców dzieci przygotowujących się do Komunii św. i bierzmowania w poniedziałek o 18.00. Szczegółowy plan w gablotce i na stronie internetowej parafii. Bardzo prosimy, aby zarezerwować czas na słuchanie słowa Bożego.
 15. W sobotę 24 lutego br. odbyły się święcenia diakonatu. Nowymi diakonami naszej archidiecezji są: Paweł Dąbrowski z parafii Matki Bożej Różańcowej w Rudzie Śląskiej-Halembie, Mateusz Ochojski z parafii Matki Bożej Fatimskiej w Katowicach-Piorowicach i Adam Zając z parafii św. Józefa w Mysłowicach-Krasowach. Prosimy o modlitwę w intencji nowych Diakonów i o nowe powołania.
 16. V Archidiecezjalna pielgrzymka chorych, niepełnosprawnych i ich rodzin w 100. rocznicę powstania archidiecezji katowickiej pod hasłem „pielgrzymi nadziei” do Lourdes odbędzie się w dniach 7 -12 września 2024. Szczegóły w gablotce.
 17. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. Dla dzieci jest Mały Gość, a na półkach przy wyjściu, nasz informator parafialny.
 18. W minionym tygodniu odeszła do wieczności:

+ Zofia Szymura, lat 92, zam. przy ul. Zapłocie 25A.

18 lutego A.D. 2024 – 1 Niedziela Wielkiego Postu
(Wizytacja kanoniczna ks. bpa Marka Szkudło)
 1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na zapłacenie rachunków za energię elektryczną i ogrzewanie. Za tydzień kolekta również na płatności parafii, a przed kościołem zbiórka na fundusz misyjny Ad Gentes.
 2. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Niedziela Trzeźwości. Zachęcamy wszystkich Parafian do praktykowania postawy trzeźwości, a w Wielkim Poście również do abstynencji od napojów alkoholowych, potwierdzony wpisem do Księgi Trzeźwości, wyłożonej na ołtarzu Matki Bożej.
 3. Dzisiaj rekolekcje przed święceniami diakonatu rozpoczynają alumni naszego Seminarium. Kandydatów polecamy modlitwie Parafian.
 4. Uczniowie szkół podstawowych będą przeżywali swoje rekolekcje od poniedziałku do środy.
 5. Chorych i starszych Parafian odwiedzimy wg stałego porządku: w poniedziałek z Boguszowic, we wtorek z Raszowca i w środę z Gotartowic.
 6. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania:
 7. rodziców dzieci wczesno- i pierwszokomunijnych w poniedziałek o godz. 18.00 w kościele,
 8. grupy biblijnej w czwartek o 18.00 w Domu Parafialnym,
 9. młodzieży oazowej w piątek, rozpoczęcie Mszą św. o 17.00,
 10. ministrantów w sobotę o 8.30,
 11. Dzieci Maryi w sobotę o 10.00.
 12. W czwartki i piątki w naszym kościele odbywa się całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do osobistej modlitwy przed Jezusem Eucharystycznym.
 13. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:
 14. Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 16.15 i po porannej Mszy św. Zalecki za zmarłych można składać w zakrystii.
 15. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które będzie głosił diakon stały naszej Archidiecezji – Marek Hadalski, w niedziele o 14.15.
 16. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 dzieciom komunijnym pobłogosławimy Skarbczyki.
 17. Informujemy, że rekolekcje parafialne będziemy przeżywać od 3 Niedzieli Wielkiego Postu, czyli od 3 do 6 marca. Bardzo prosimy, aby zarezerwować ten czas na słuchanie słowa Bożego. Plan rekolekcji podamy w najbliższą niedzielę.
 18. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. Dla dzieci jest Mały Gość, a na półkach przy wyjściu, nasz informator parafialny.
 19. Panie, które chciałyby się włączyć do zakładanego Koła Gospodyń Wiejskich są proszone o przyjście do Domu Przyjęć przy ul. Rajskiej 16 w czwartek na godz. 18.30.
 20. W minionym tygodniu odeszła do wieczności:

+ Weronika Cieśla, lat 68, zam. przy ul. Zebrzydowickiej.

11 lutego A.D. 2024 – 6 Niedziela zwykła
 1. Bóg zapłać Księdzu Prałatowi Jerzemu Lisczykowi za głoszone dziś słowo Boże.
 2. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na cele remontowe Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach. Za tydzień kolekta na zapłacenie rachunków za energię elektryczną i ogrzewanie.
 3. Dzisiaj przypada Światowy Dzień Chorego. Chorych i osłabionych wiekiem Parafian zapraszamy na Mszę św. z udzielaniem sakramentu chorych, w ramach wizytacji, w sobotę o godz. 10.00. Po Mszy św. spotkanie w Domu Parafialnym. Prosimy rodziny i opiekunów o umożliwienie udziału naszym chorym w tym wydarzeniu.
 4. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy nabożeństwo czterdziestogodzinne, czyli całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu, która potrwa do wieczornej Mszy św. we wtorek. Wystawienie Najświętszego Sakramentu dziś po Mszach o 11.30 i 15.00, w poniedziałek i wtorek po Mszach porannych, aż do wieczornej Eucharystii. W tym tygodniu nie będzie Adoracji w czwartek i piątek.
 5. Również dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Przyszła, I Niedziela Wielkiego Postu, obchodzona jest jako Niedziela Trzeźwości. Zachęcamy wszystkich Parafian do praktykowania postawy trzeźwości, a w Wielkim Poście również do abstynencji od napojów alkoholowych.
 6. Spotkanie Straży Honorowej we wtorek po Mszy św. wieczornej.
 7. W Środę Popielcową rozpoczynamy święty czas Wielkiego Postu. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00, 10.00, 15.30 i 17.00. Kolekta tego dnia jest jałmużną postną. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości.
 8. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:
 9. Droga krzyżowa w każdy piątek o godz. 16.15 i po porannej Mszy św. Zalecki za zmarłych można składać w zakrystii.
 10. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym, które będzie głosił diakon stały naszej archidiecezji – Marek Hadalski, w niedziele o 14.15.
 11. Spotkanie Zespołu Charytatywnego w czwartek o 10.00.
 12. Od piątku będziemy przeżywać wizytację kanoniczną ks. bpa Marka Szkudło. Liturgiczne powitanie Ks. Biskupa w kościele o godz. 16.00, następnie Droga Krzyżowa prowadzona przez Księdza Biskupa i Msza św., na którą zapraszamy wszystkich Parafian, wspólnoty działające w parafii, a szczególnie młodzież oazową, pracującą, studiującą, a zwłaszcza kandydatów do bierzmowania.

W sobotę o godz. 9.00 spotkanie z grupami dziecięcymi w Domu Parafialnym.

Na godz. 15.00 zapraszamy na spotkanie wszystkie grupy i wspólnoty dorosłych  działające w parafii.

W niedzielę Ksiądz Biskup skieruje do nas słowo Boże i będzie przewodniczył uroczystej Mszy św. o godz. 11.30.

Zapraszamy i zachęcamy do licznego udziału w modlitwach i spotkaniach z Księdzem Biskupem.

 1. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 16.00 w salce Domu Parafialnego.
 2. Spotkanie rodziców dzieci wczesno- i pierwszokomunijnych w poniedziałek 19.02. o godz. 18.00.
 3. Chorych i starszych Parafian odwiedzimy wg stałego porządku: poniedziałek 19.02. – Boguszowice, wtorek 20.02. – Raszowiec i środa 21.02. – Gotartowice.
 4. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. Jest także dodatek specjalny na Wielki Post w cenie 14 zł. Na półkach przy wyjściu z kościoła jest nasz informator parafialny.
 5. W minionym tygodniu odszedł do wieczności:

+ Mirosław Oleś, lat 50, zam. przy ul. Nowomiejskiej.

4 lutego A.D. 2024 – 5 Niedziela zwykła
 1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na potrzeby parafii. Za tydzień kolekta na cele remontowe Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach.
 2. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Agaty. Na Mszach świętych pobłogosławimy wodę i chleb.
 3. Nowenna do MBNP w środę po porannej Mszy św.
 4. W tym tygodniu będą miały miejsce następujące spotkania:
 5. Grupy Pielgrzym w środę po wieczornej Mszy św.
 6. Grupy biblijnej w czwartek o 18.00 w Domu Parafialnym.
 7. Świeckiej Rodziny Franciszkańskiej w niedzielę o 14.00.
 8. W czwartki i piątki w naszym kościele odbywa się całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do osobistej modlitwy przed Jezusem  Eucharystycznym.
 9. W dniach 16-18. lutego będziemy przeżywać wizytację kanoniczną ks. bpa Marka Szkudło. W przyszłą niedzielę słowo Boże, przygotowujące nas do tego wydarzenia, wygłosi ks. prałat Jerzy Lisczyk.
 10. Chór Cor Jesu ogłasza nabór chórzystów. Każda osoba pragnąca wielbić Pana Boga śpiewem, proszona jest o kontakt z dyrygentem Stanisławem Przeliorzem (kom. 601 555 515).
 11. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. Dla dzieci jest Mały Gość. Na półkach przy wyjściu z kościoła jest nasz informator parafialny.
 12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Jolanta Winkler, lat 65, zam. przy ul. Błękitnej 7,

+ Andrzej Zniszczoł, lat 59, zam. przy ul. Grabowej 11,

+ Teresa Lach, lat 92, zam. przy ul. Strażackiej 46.

28 stycznia A.D. 2024 – 4 Niedziela zwykła
 1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na bieżące potrzeby parafii. Za tydzień kolekta również na cele parafialne.
 2. Nowenna do MBNP w środę po porannej Mszy św.
 3. W czwartki i piątki w naszym kościele odbywa się całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do osobistej modlitwy przed Jezusem  Eucharystycznym.
 4. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do odnowy sakramentalnej i udziału w okolicznościowych nabożeństwach po porannych Mszach św. oraz do ofiarowania Komunii św.: w piątek jako wynagrodzenie za wszelkie zniewagi NSPJ i w sobotę Niepokalanemu Sercu NMP.
 5. W piątek przypada święto Ofiarowania Pańskiego. Jest to także Dzień Życia Konsekrowanego. Kolekta tego dnia przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne.
 6. Otwarte spotkania Grupy AA w każdy I piątek miesiąca o godz. 18.15 w salce Domu Parafialnego.
 7. W sobotę przypada wspomnienie św. Błażeja, patrona od chorób gardła. Po porannej Mszy św. będziemy udzielać specjalnego błogosławieństwa.
 8. Wszystkim Parafianom, którzy przyjęli nas podczas wizyt duszpasterskich składamy serdeczne Bóg zapłać za otwarte drzwi, wspólną modlitwę, rozmowy i złożone ofiary na remont dachu naszego kościoła.
 9. Chór Cor Jesu ogłasza nabór chórzystów. Każda osoba pragnąca wielbić Pana Boga śpiewem, proszona jest o kontakt z dyrygentem Stanisławem Przeliorzem (kom. 601 555 515).
 10. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. Dla dzieci jest Mały Gość. Na półkach przy wyjściu z kościoła jest nasz informator parafialny.
 11. W minionym tygodniu odszedł do wieczności:

+ Otton Nahlik, lat 83, zam. przy ul. Błękitnej 23E.

9. lutego br. o godz. 14.00 w przychodni lekarskiej MEDYK przy ul. Jastrzębskiej 12 odbędą się odpłatne badania USG. Więcej informacji w gablotce i w przychodni.

21 stycznia A.D. 2024 – 3 Niedziela zwykła
 1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na potrzeby archidiecezji. Za tydzień kolekta na bieżące potrzeby parafii.
 2. Nowenna do MBNP w środę po porannej Mszy św.
 3. Dzieci zapraszamy na Mszę szkolną w czwartek o 17.00. Pół godziny wcześniej okazja do spowiedzi.
 4. W czwartki i piątki w naszym kościele odbywa się całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do osobistej modlitwy przed Jezusem  Eucharystycznym.
 5. Parafian z Raszowica zapraszamy na Mszę św. w ich intencji, w niedzielę o godz. 10.00.
 6. Parafian z Raszowca i Gotartowic, którzy zgłosili chęć przyjęcia kolędy w swoich domach odwiedzimy odpowiednio we wtorek i w środę od godz. 16.00. Natomiast Mieszkańców z ul. Jastrzębskiej numery 6 i 8 odwiedzimy z kolędą w poniedziałek od godz. 17.45. Przepraszamy za przeoczenie.
 7. Kolęda dodatkowa dla osób, które chciałyby jeszcze przyjąć kapłana, a nie mogły w wyznaczonym terminie, w najbliższą sobotę od godz. 10.00. Prosimy zgłosić ten fakt w kancelarii do czwartku włącznie w godzinach urzędowania.
 8. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. Dla dzieci jest Mały Gość. Na półkach jest także nasz informator parafialny.
 9. W minionym tygodniu odszedł do wieczności:

+ Jacek Goleśny, lat 50, zam. przy ul. Nowomiejskiej.

Ogłoszenie Urzędu Miasta Rybnika dot. jubileuszy małżeńskich.

„Jedyną miara miłości jest miłość bez miary” – św. Franciszek Salezy.

Jeżeli mieszkasz w Rybniku, a w 2023 roku obchodziłeś jubileusz 50, 55, 60, 65 lub 70-lecia zawarcia związku małżeńskiego i nie zgłosiłeś tego w Urzędzie Miasta, przekaż, proszę, informację o swoim jubileuszu do kancelarii Urzędu Miasta Rybnika lub zgłoś telefonicznie pod numerem Urzędu Miasta w terminie do 31.01.2024 r., by wziąć udział w koncercie „Miłość niejedno ma imię”, uświetnionym występami młodych rybnickich artystów Zespołu Edukacyjno-Artystycznego Przygoda.

14 stycznia A.D. 2024 – 2 Niedziela zwykła
 1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na opłacenie rachunków parafii. Za tydzień kolekta na potrzeby archidiecezji.
 2. Spotkanie rodziców dzieci wczesno- i pierwszokomunijnych w poniedziałek o godz. 18.00 w kościele.
 3. Odwiedziny chorych i starszych Parafian: poniedziałek – Boguszowice, wtorek – Raszowiec, środa – Gotartowice.
 4. Nowenna do MBNP w środę po porannej Mszy św.
 5. Dzieci zapraszamy na Mszę szkolną w czwartek o 17.00.
 6. W czwartki i piątki w naszym kościele odbywa się całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do osobistej modlitwy przed Jezusem  Eucharystycznym.
 7. Kandydatów do bierzmowania, zamiast na spotkanie, zapraszamy na Mszę św. w piątek o godz. 17.00.
 8. Nauki przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 16.00 w Domu Parafialnym.
 9. W najbliższych dniach są jeszcze wolne intencje. Zachęcamy do zamawiania. Modlitwa jest najpiękniejszym i najlepszym darem, jaki możemy ofiarować drugiej osobie, zarówno żyjącej jak i zmarłej.
 10. Parafian z Gotartowic zapraszamy na Mszę św. w ich intencji w najbliższą niedzielę o godz. 10.00, a Parafian z Raszowica, w niedzielę 28. stycznia również o 10.00. Bóg zapłać za składane z tej okazji ofiary kolędowe przeznaczone na czekający nas remont dachu kościoła.
 11. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. Na półkach przy wyjściu z kościoła jest nasz informator parafialny.
 12. W minionym tygodniu odszedł do wieczności:

+ Łukasz Szojer, lat 39, zam. przy ul. Boguszowickiej 53B.

7 stycznia 2024 A.D. – Święto Chrztu Pańskiego
 1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na potrzeby naszej parafii. Za tydzień kolekta również na  parafię, na opłacenie rachunków.
 2. Nowenna do MBNP w środę po porannej Mszy św.
 3. Dzieci zapraszamy na Mszę szkolną w czwartek o 17.00.
 4. Spotkanie grupy biblijnej w czwartek o 18.00 w Domu Parafialnym.
 5. Wszystkie grupy i wspólnoty działające w parafii, a także chętnych parafian zapraszamy na świąteczne spotkanie kolędowe w Domu Parafialnym w sobotę po wieczornej Mszy św.
 6. Spotkanie rodziców dzieci wczesno- i pierwszokomunijnych w poniedziałek 15. stycznia o godz. 18.00.
 7. Odwiedziny chorych i starszych Parafian: poniedziałek 15.01. – Boguszowice, wtorek 16.01. – Raszowiec, środa 17.01. Gotartowice. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.
 8. Przypominamy, że zmienił się porządek Mszy świętych popołudniowych w niedziele: zamiast Mszy o godz. 14.30 i 16.00, jest jedna o godz. 15.00.
 9. W najbliższych dniach są jeszcze wolne intencje. Modlitwa jest najpiękniejszym i najlepszym darem, jaki możemy ofiarować drugiej osobie, zarówno żyjącej jak i zmarłej. Zachęcamy do zamawiania.
 10.  Kontynuujemy odwiedziny kolędowe. Parafian z Raszowca i Gotartowic, którzy chcieliby przyjąć kolędę u siebie w domach, prosimy o zgłaszanie tego faktu do końca tego tygodnia w kancelarii. Ponadto zapraszamy na Msze św. w ich intencji w niedziele 21. i 28. stycznia o godz. 10.00.
 11. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. Na półkach przy wyjściu z kościoła jest nasz informator parafialny.
 12. W minionym tygodniu odeszły do wieczności:

+ Urszula Kąsek, lat 81, zam. przy ul. Gotartowickiej 42A,

+ Anita Bujar, lat 41, zam. przy ul. Jutrzenki 52.

PROŚBA ORGANIZACYJNA:

Bardzo prosimy o wzajemną życzliwość na parkingu, a właściwie o umożliwienie dojazdu do kościoła na kolejną Mszę świętą. Prosimy, aby z parkingu wyjeżdżać TYLKO DROGĄ MIĘDZY KOŚCIOŁEM A SZKOŁĄ, ORAZ DROGĄ OBOK DOMU POGRZEBOWEGO, a drogę z PRAWEJ STRONY KOŚCIOŁA, patrząc od ulicy, ZOSTAWIĆ WJEŻDŻAJĄCYM! W TEN SPOSÓB UPŁYNNIMY RUCH, OGRANICZYMY NIEPOTRZEBNE KORKI I SKRÓCIMY CZAS WYJAZDU Z PARKINGU, oszczędzając przy tym własne nerwy. J

Prosimy również o roztropność przy parkowaniu! PROSZĘ NIE ZAKŁADAĆ, ŻE WSZYSCY KIEROWCY PRZYJECHALI NA MSZĘ ŚWIĘTĄ! Czasem tylko ktoś kogoś podwozi, a potem przez godzinę nie może wyjechać z parkingu… Dlatego PROSZĘ NIE BLOKOWAĆ DROGI I POZOSTAWIĆ PRZEJAZD I WYJAZD! Zwłaszcza, że jest to także droga pożarowa. Dziękujemy za zrozumienie i życzliwość!

31 grudnia 2023 A.D. – Święto Świętej Rodziny
 1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na remont Kalwarii Piekarskiej. Za tydzień kolekta na potrzeby parafii.
 2. Msza św. z nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym na zakończenie starego roku dziś o godz. 16.00.
 3. Jutro pierwszy dzień Nowego Roku – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to uroczystość nakazana. Porządek Mszy św. niedzielny. Kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.
 4. Zachęcamy do zyskiwania odpustów zupełnych i ofiarowania ich za siebie, bądź osoby zmarłe: w ostatni dzień starego roku odmawiając Ciebie, Boże, wielbimy, a w Nowy Rok odmawiając Hymn do Ducha Świętego, oraz spełniając stałe warunki odpustu, czyli: stan łaski uświęcającej, Komunia św., modlitwa w intencjach papieskich, i wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego.
 5. Informujemy, iż od 1 stycznia ulegnie zmianie porządek Mszy świętych w niedziele i w uroczystości nakazane: zamiast Mszy o godz. 14.30 i 16.00, po południu będzie jedna o godz. 15.00. Pozostałe Msze zostają bez zmian.
 6. Od wtorku kontynuujemy odwiedziny kolędowe. Plan kolędy jest zamieszczony w gablotce i na stronie internetowej parafii.
 7. Nowenna do MBNP w środę po porannej Mszy św.
 8. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okolicznościowe nabożeństwa po porannych Mszach świętych.
 9. W sobotę będziemy obchodzić Uroczystość Objawienia Pańskiego. Jest to także Misyjny Dzień Dziecka. Kolekta tego dnia przeznaczona jest na potrzeby misyjne.
 10. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego.
 11. W najbliższych dniach są jeszcze wolne intencje. Pamiętajmy, że modlitwa jest najpiękniejszym i najlepszym darem, jaki możemy ofiarować drugiej osobie, zarówno żyjącej jak i zmarłej. Zachęcamy do zamawiania.
 12. Na półkach przy wyjściu z kościoła jest nasz informator parafialny.
 13.  Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do powstania naszej betlejemskiej szopki i całego wystroju świątecznego w kościele. Niech Dobry Bóg wynagrodzi ten trud!
 14. Harcerze Boguszowickiego Stowarzyszenia „Ślady” zapraszają całe rodziny, młodzież i seniorów, 6 stycznia do Parku św. Wawrzyńca, do boguszowickiej stajenki, gdzie o godzinie 17:00 odbędzie się gra miejska „Śladami Trzech Króli”, a o godzinie 18:00 będzie koncert kolęd laureatów Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek Zespółu Szkolno-Przedszkolnego nr 6 z Boguszowic.
 15. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Stefania Wita, lat 83, ostatnio zam. w Radlinie,

+ Alojzy Sobik, lat 86, zam. przy ul. Gotartowickiej 26A,

+ Urszula Kąsek, lat 81, zam. przy ul. Gotartowickiej 42A.

PROŚBA ORGANIZACYJNA:

Bardzo prosimy o wzajemną życzliwość na parkingu, a właściwie o umożliwienie dojazdu do kościoła na kolejną Mszę świętą. Prosimy, aby z parkingu wyjeżdżać TYLKO DROGĄ MIĘDZY KOŚCIOŁEM A SZKOŁĄ, ORAZ DROGĄ OBOK DOMU POGRZEBOWEGO, a drogę z PRAWEJ STRONY KOŚCIOŁA, patrząc od ulicy, ZOSTAWIĆ WJEŻDŻAJĄCYM! W TEN SPOSÓB UPŁYNNIMY RUCH, OGRANICZYMY NIEPOTRZEBNE KORKI I SKRÓCIMY CZAS WYJAZDU Z PARKINGU, oszczędzając przy tym własne nerwy.

24 grudnia 2023 A.D. – 4 Niedziela Adwentu
 1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na cele parafialne. Za tydzień kolekta na remont Kalwarii Piekarskiej.
 2. Dziś 4 Niedziela Adwentu, a zarazem Wigilia Bożego Narodzenia. Przypominamy, że nie będzie Mszy świętych o godz. 16.00 i 20.30. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed Mszami.
 3. Dzisiaj do godziny 12.30 można zabierać do swoich domów ogień betlejemski z kościoła. Bóg zapłać harcerzom za przyniesienie go do naszej parafii.
 4. W poniedziałek przeżywać będziemy Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Zapraszamy wszystkich Parafian na Pasterkę o północy.  O godz. 23.30 modlitewne czuwanie prowadzone przez zespół muzyczny Appasionata. Kolekta z pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.
 5. We wtorek drugi dzień Świąt – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Kolekta na Wydział Teologiczny UŚ.
 6. W oba dni świąteczne Msze św. wg porządku niedzielnego z wyjątkiem Mszy św. o godz. 20.30.
 7. W środę święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Na porannej Mszy pobłogosławimy przyniesione wina.
 8. W czwartek święto św. Młodzianków. Wszystkie dzieci, zwłaszcza te najmłodsze, a także uczestników tegorocznych rorat, zapraszamy na Mszę św. w ich intencji o godz. 9.00. Po niej specjalne błogosławieństwo.
 9. W przyszłą niedzielę przypada święto Świętej Rodziny, a zarazem ostatni dzień starego roku. Nabożeństwo na zakończenie starego roku, na które serdecznie zapraszamy, po Mszy św. o godz. 16.00. W tym dniu nie będzie Mszy o 20.30.
 10. Od środy kontynuujemy odwiedziny kolędowe.
 11. Przy wejściu na chór można nabyć świece Caritas, opłatki i kartki świąteczne.
 12. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. Dziś świąteczny, podwójny numer w cenie 15 zł. Dla dzieci jest Mały Gość. Jest także nasz informator parafialny.
 13. Rybnicka Opowieść Wigilijna to przedstawienie wg pomysłu i w reżyserii ks. Marka Norasa. Można je zobaczyć w Teatrze Ziemi Rybnickiej 6 i 7 stycznia 2024 roku o godzinie 16.00 oraz 19.00. Bilety w kasie teatru.
 14. W minionym tygodniu odeszła do wieczności:

+ Halina Antoniewska, lat 99, zam. przy ul. Dunikowskiego.

17 grudnia 2023 A.D.3 Niedziela Adwentu –(GAUDETE)
 1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na bieżące opłaty parafii. Za tydzień kolekta również na cele parafialne.
 2. Dzieci i wszystkich Parafian zapraszamy na roraty od poniedziałku do piątku o 6.30. Dodatkowo roraty dla najmłodszych dzieci w czwartek o 17.00.
 3. Odwiedziny Chorych i Starszych Parafian z posługą sakramentalną: poniedziałek – Boguszowice, wtorek – Raszowiec, środa – Gotartowice.
 4. W Adwencie nowenna do MBNP w środę po Mszy św. wieczornej.
 5. W środę swoje urodziny będzie obchodził ksiądz Marek. W tym dniu zapraszamy na Mszę św. w Jego intencji o godz. 17.00. Solenizantowi już dziś życzymy wielu łask Bożych na każdy dzień kapłańskiego życia.
 6. Okazja do spowiedzi świętej przed świętami:
  • poniedziałek, wtorek i środa od godz. 16.00 do 17.00,
  • w czwartek i piątek od 16.00 do 20.00,
  • w sobotę od godz. 8.00 do 12.00 i od 14.00 do 17.00.
  • w niedzielę – Wigilia Bożego Narodzenia – pół godziny przed Mszami.NIE SPOWIADAMY W CZASIE MSZY ŚWIĘTYCH!!

Prosimy nie zostawiać spowiedzi na ostatnią chwilę, ale godnie przygotować się do przeżycia Świąt Narodzenia Pańskiego.

7. W sobotę od godziny 9.00 do 15.00 harcerki i harcerze drużyn boguszowickich zapukają do drzwi naszych domów i mieszkań przynosząc Ogień Betlejemski.

Jeżeli ogień do godziny 17.00 do państwa domu nie dotrze, zapraszamy w Wigilię do naszego kościoła, gdzie ogień wystawiony będzie od rana do godziny 12.30.

8. Przyszła niedziela, to 4 Niedziela Adwentu, a zarazem Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. w naszym kościele w tym dniu o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 14.30. Nie będzie mszy o 16.00 i 20.30.

9. Przy wejściu na chór można nabyć świece Caritas, opłatki i kartki świąteczne.

10. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. Dla dzieci jest nowy numer Małego Gościa.

11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Stanisława Owsięga, lat 82, zam. przy ul. Nowomiejskiej 35,

+ Jerzy Jasek, lat 73, zam. przy ul. Jastrzębskiej 8/6.

10 grudnia 2023 A.D. – 2 Niedziela Adwentu
 1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na budujący się kościół św. Jana Pawła II w Pszczynie. Przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Za tydzień kolekta na bieżące opłaty parafii.
 2. W tym tygodniu będą miały miejsce następujące spotkania:
  • Świeckiej Rodziny Franciszkańskiej dziś o 14.00
  • Rodziców dzieci wczesno- i pierwszokomunijnych w poniedziałek o 18.00 w kościele
  • Rodzin Szensztackich w poniedziałek po Mszy wieczornej w Domu Parafialnym
  • Żywego Różańca w środę o 10.30 w Domu Parafialnym
  • Grupy biblijnej w czwartek o 18.00 w Domu Parafialnym
  • Nauki dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 16.00 w salce Domu Parafialnego.
 3. Dzieci i wszystkich Parafian zapraszamy na roraty od poniedziałku do piątku o 6.30. Dodatkowo roraty dla najmłodszych dzieci w czwartek o godz. 17.00.
 4. W Adwencie nowenna do MBNP w środę po Mszy św. wieczornej.
 5. W piątek swoje urodziny będzie obchodził ksiądz Andrzej. W tym dniu zapraszamy na Mszę św. w Jego intencji o godz. 17.00. Solenizantowi już dziś życzymy wielu łask Bożych na każdy dzień kapłańskiego życia.
 6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 dzieciom komunijnym pobłogosławimy ich Cudowne Medaliki NMP.
 7. Chorych i Starszych Parafian odwiedzimy: w poniedziałek 18.12 z Boguszowic, we wtorek 19.12. z Raszowca i w środę 20.12 z Gotartowic.
 8. Kontynuujemy odwiedziny kolędowe. Plan kolędy jest zamieszczony na stronie internetowej parafii i w gablotce. Ewentualne ofiary kolędowe będą przeznaczone na czekającą nas poważną i kosztowną inwestycję – remont dachu na kościele.
 9. Przy wejściu na chór można nabyć świece Caritas, opłatki i kartki świąteczne.
 10. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. Z tyłu kościoła jest także nasz informator parafialny w cenie 1 zł.
 11. Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie ZS nr 6 z serca dziękują za możliwość zaprezentowania ozdób bożonarodzeniowych i zainteresowanie nimi Parafian, a także za każdą formę wsparcia działalności placówki i uczniów.
 12. Dom Kultury w Boguszowicach zaprasza na Koncert Bożonarodzeniowy połączony z jarmarkiem świątecznym w sobotę o godz. 16.00. Wstęp wolny.
 13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Elżbieta Mazurek, zam. przy ul. Szybowcowej 17 D,

+ Maria Nowrot, zam. przy ul. Gotartowickiej 39.

3 grudnia 2023 A.D. – 1 Niedziela Adwentu
 1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na potrzeby parafii, zwłaszcza na wymianę oświetlenia w prezbiterium. Za tydzień kolekta na budujący się kościół św. Jana Pawła II w Pszczynie, zaś przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 2. Dzisiejszą, pierwszą niedzielą Adwentu, rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, a obchodzimy ją jako Niedzielę Trzeźwości. Zachęcamy do praktykowania postawy trzeźwości i abstynencji zwłaszcza w Adwencie.
 3. Dzisiaj przed kościołem niepełnosprawni uczniowie ZS nr 6 prezentują wykonane przez siebie ozdoby i stroiki bożonarodzeniowe. Jest okazja wesprzeć materialnie działanie placówki i jej podopiecznych oraz otrzymać stroiki.
 4. Górników i ich rodziny zapraszamy na Mszę św. w ich intencji w liturgiczne wspomnienie św. Barbary, czyli w poniedziałek, 4 grudnia o godz. 9.00. Po Mszy św. uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 16 zapraszają na Biesiadę Barbórkową do sali gimnastycznej.
 5. Dzieci i wszystkich Parafian zapraszamy na roraty od poniedziałku do piątku o godz. 6.30. Dodatkowo roraty dla najmłodszych dzieci w czwartek o godz. 17.00.
 6. W Adwencie nowenna do MBNP w środę po Mszy św. wieczornej.
 7. W czwartek o godz. 10.00 spotkanie zespołu charytatywnego.
 8. W piątek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 7.00, 10.00, 15.30 i 17.00. Na Mszę św. o godz. 15.30 zapraszamy szczególnie dzieci, a zwłaszcza Dzieci Maryi w dniu ich święta patronalnego. W tym dniu nie będzie rorat.
 9. Z okazji niedawnego wspomnienia św. Tarsycjusza, patrona ministrantów, zapraszamy na Mszę św. w ich intencji w sobotę o godz. 17.00. Po Mszy św. spotkanie w Domu Parafialnym.
 10. Spotkanie Świeckiej Rodziny Franciszkańskiej w przyszłą niedzielę o 14.00.
 11. Spotkanie rodziców dzieci wczesno- i pierwszokomunijnych (bez dzieci) w poniedziałek, 11 grudnia o 18.00 w kościele.
 12. Rozpoczęliśmy odwiedziny duszpasterskie. Zasięgając opinii Rady Parafialnej, w tym roku odwiedzimy wszystkich Parafian z Boguszowic, natomiast Parafian z Gotartowic i Raszowca zapraszamy na Msze św. w ich intencji w niedziele, odpowiednio 21. i 28. stycznia roku Pańskiego 2024, o godz. 10.00.
  Dodatkowo każda osoba, rodzina z tych dzielnic, która chciałaby przyjąć księdza do swojego domu, może ten fakt zgłosić w kancelarii parafialnej.
  Plan kolędy, na razie do końca roku, jest umieszczony w gablotce i na stronie internetowej parafii. Ewentualne ofiary kolędowe będą przeznaczone na czekającą nas poważną i kosztowną inwestycję – remont dachu na kościele.
 13. W minionym tygodniu udało się zawiesić i uruchomić nasz największy dzwon.
 14. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. Jest także Mały Gość dla dzieci. Z tyłu kościoła jest także nasz informator parafialny w cenie 1 zł.
 15. Przy wejściu na chór można nabyć świece Caritas, opłatki i kartki świąteczne.
 16. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
 17. + Zygmunt Solak, lat 85, ul. Strzembosza 14
 18. + Tomasz Jasek, lat 47, ul. Błękitna 27.

26 listopada 2023 A.D.
Uroczystość Chrystusa, Króla Wszechświata
 1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na Archidiecezję. Za tydzień kolekta na potrzeby parafii, zwłaszcza na wymianę oświetlenia w prezbiterium.
 2. W dniu dzisiejszym odmawiając pobożnie Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki, można zyskać odpust zupełny.
 3. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w poniedziałek poprzedzone Mszą świętą o godz. 17.00.
 4. Nowenna do MBNP w środę po porannej Mszy św.
 5. Msza szkolna w czwartek o 17.00. Pół godziny wcześniej okazja do spowiedzi świętej.
 6. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do odnowy sakramentalnej i udziału w okolicznościowych nabożeństwach po Mszach porannych.
 7. Młodzież, a zwłaszcza kandydatów do bierzmowania zapraszamy na Mszę św. w piątek o godz. 19.00. Spowiedź od godz. 18.30.
 8. Abp Adrian J. Galbas SAC z okazji obchodów barbórkowych udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych na najbliższy piątek, równocześnie prosząc, aby osoby, które skorzystają z tej dyspensy pomodliły się za biednych i – w miarę możliwości – przekazały im adwentową jałmużnę.
 9. W niedzielę rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Jest to pierwsza niedziela Adwentu, którą obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości. Zachęcamy do praktykowania postawy trzeźwości i abstynencji w tym okresie liturgicznym.
 10. W przyszłą niedzielę o godz. 13.00 z naszej parafii będzie transmitowana przez TVP Polonia Msza św. w intencji wszystkich Górników i za całe górnictwo. Na tę Mszę św. zapraszamy górników w mundurach galowych, a także panie w strojach ludowych i wszystkich Parafian. W związku z tym, nie będzie Mszy św. o godz. 14.30, a intencja tej Mszy będzie odprawiona o godz. 11.30. Z tego samego powodu od rana parking za kościołem będzie całkowicie niedostępny. Za niedogodności przepraszamy.
 11. Również w przyszłą niedzielę przed kościołem niepełnosprawni uczniowie ZS nr 6 zaprezentują wykonane przez siebie ozdoby i stroiki bożonarodzeniowe. Będzie okazja wesprzeć materialnie działanie placówki i jej podopiecznych oraz otrzymać stroiki.
 12. Od soboty rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie. Zasięgając opinii Rady Parafialnej, w tym roku odwiedzimy wszystkich Parafian z Boguszowic, natomiast Parafian z Gotartowic i Raszowca zapraszamy na Msze św. w ich intencji w niedziele, odpowiednio 21. i 28. stycznia roku Pańskiego 2024, o godz. 10.00. Dodatkowo każda osoba, rodzina z tych dzielnic, która chciałaby przyjąć księdza do swojego domu, może ten fakt zgłosić w kancelarii parafialnej. Termin tych odwiedzin zostanie podany po zamknięciu listy chętnych. Z kolei w przyszłym roku duszpasterskim (2024/25) z kolędą „od drzwi, do drzwi” odwiedzimy Parafian w Gotartowicach i Raszowcu, a Boguszowice na zaproszenie. Plan kolędy będzie w najbliższych dniach umieszczony w gablotce i na stronie internetowej parafii. W sobotę z  kolędą odwiedzimy Parafian z ul. Gronowej: numery parzyste od początku, a nieparzyste od początku i od końca. Rozpoczęcie o godz. 10.00. Ewentualne ofiary kolędowe będą przeznaczone na czkającą nas poważną i kosztowną inwestycję, remont dachu na kościele.
 13. W tym tygodniu, jeśli warunki pogodowe pozwolą, będzie instalowany po naprawie ostatni, największy dzwon. Będzie się to odbywało dźwigiem z parkingu przy kościele. Bardzo prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności wokół kościoła oraz o nieparkowanie aut na miejscach przy kościele.
 14. W kancelarii można zamawiać intencje na przyszły rok Pański.
 15. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. Jest także Mały Gość dla dzieci. Z przyczyn technicznych od nas niezależnych w tym tygodniu nie ma informatora parafialnego. Wszystkie wiadomości są dostępne na stronie internetowej parafii.